Zímní zahrada | alupo.cz
KALKULACE ZDARMA+420 515 157 005

Zímní zahrada

Zimní zahrada je napojena na venkovní zeď vašeho domu a rozšíří užitný prostor vašeho domu. Umožní uchovávání květin přes zimu či posezení na zahradě ve škaredém počasí
 

Rozměry a specifikace zastřešení Zimní zahrada


Zimní zahrada – komfort v srdci přírody

Její kouzlo znali už šlechtici v dobách osvícenství a rafinovaného pomyslného spojení verandy se skleníkem si uměli náležitě užít. Dnes je zimní zahrada moderním prvkem zahrady i prodlouženou rukou vašeho domova. Luxusním pohodlím, které si můžete užívat po celý rok – ať je léto nebo zima.

 

Výhody zimní zahrady se vám budou líbit

A hlavně její přednosti pocítíte na vlastní kůži. Zimní zahrada dokáže ve spojení s klasickou terasou bravurně rozšířit obytný prostor domu. Získáte stylový relaxační a odpočinkový prostor, stejně jako jedinečné místo pro trávení volného času s rodinou či pro setkávání s přáteli. Její přívětivou náruč můžete využívat jak v teplých měsících, tak i v chmurných podzimních či mrazivých zimních dnech.

Zimní zahrada je skvělou zelenou oázou, ze které je jen krůček do vaší skutečné zahrady. Může se stát důmyslnou botanickou zahradou pro milovníky květin, stejně jako příjemným a netradičním pracovním či čtenářským zákoutím. Relaxujte, odpočívejte, smějte se i pracujte v zimní zahradě – oáze vaší rodinné pohody.

 

Na co si dát při budování zimní zahrady pozor?

Rozhodně na výběr kvalitních materiálů a důkladnou výstavbu v režii odborníků. I když bude zimní zahrada začleněna do vašeho domu i terasy, a bude rozšiřovat váš obytný prostor, měla by být flexibilně od domu oddělena, nejlépe velkými dveřmi.

Při její realizaci je také klíčová volba prosklených ploch, které mají velký význam na klima uvnitř zahrady. V chladných měsících se očekává, že zimní zahrada omezí tepelné ztráty a budete si v ní moci příjemně posedět, nejlépe i bez přitápění.

V létě si její kouzlo budete chtít také jistě náležitě užít – skla by tedy neměla propouštět sluneční paprsky a měla by být doplněna o reflexní vrstvy, které tepelné paprsky odrazí. Zároveň je velmi důležité, aby zimní zahrada byla také bezpečná a především její střecha unesla vlastní vrstvu sněhu, lavinu ze střechy domu i případné kroupy.

Ať už chcete zimní zahradu využívat k prodloužení teplých letních měsíců či k celoročnímu obývání, je vhodné vybírat konstrukce s tepelným mostem.

 

Hliníková konstrukce zimní zahrady je stále více oblíbená

A není se co divit. I když můžete vybírat z konstrukcí ocelových, dřevěných či dokonce plastových, ta z hliníku v sobě ukrývá spoustu výhod. Hliník se jako materiál skvěle zpracovává, má vysokou životnost, není nutné jej natírat a nabízí mnoho rozličných tvarů, forem a kombinací.

Prosklená zimní zahrada z hliníkové konstrukce vám nabídne propojení obytného prostoru s přírodou, výhled z velkoformátových oken i posuvné dveře pro snadný a komfortní vstup do vaší rajské zahrady a ještě efektivnější propojení s ní. Kvalitní hliníková konstrukce nepodléhá korozi a je velmi odolná vůči všem povětrnostním vlivům.Možnosti vzhledu

Barva konstrukce

stříbrný elox
bronz elox
libovolná barva dle RAL vzorníku

Barva polykarbonátu

čirá (plná)
kouřová (plná)
světle modrá (plná)
čirá (dutinka)
kouřová (dutinka)
světle modrá (dutinka)

Barva pojezdových drah

stříbrný elox
bronz elox

POPTEJTE NÁS

Profesionální
přístup
Příznivé ceny
Česká výroba
Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies.