Manipulace a údržba

Správná manipulace s jednotlivými segmenty zastření je vždy prováděna dvěma osobami.
Před zahájením manipulace je nutné provést vizuální kontrolu čistoty kolejnicového systému a případné nečistoty z pojezdových drah odstranit.
Obsluhující osoby odjistí aretace (vždy 1x z každé strany segmentu + čelové závětrné aretace), uchopí segment v oblasti madel a plynulým pohybem odsunou zastřešení za bazén.

manipulace se zastřešením

Otevírání

Zastřešení je zajištěno aretačními prvky v pozici otevřené (nad bazénem) i složené (za bazénem). Správné zajištění aretací je nutné provést a zkontrolovat vždy po provedení manipulace s krytem. V případě silného větru proveďte tuto kontrolu opakovaně. Veškeré otvory (klapky, výklopná čela, okna) musí být uzavřeny. Posuvné dveře je nutné zavřít a uzamknout. Klíč nenechávejte zasunutý v zámku dveří. Při nepříznivých povětrnostních podmínkách (vítr, led, sníh) se zastřešením zbytečně nemanipulujte.

 

Zatěžování

Bazénové zastřešení je samonosné. Není však určeno ke vstupu osob na segmenty nebo lokálnímu zatěžování jiným břemenem a je nutné se takovému zacházení vyvarovat. V zimním období odklízejte sníh ze všech segmentů šetrným způsobem, aby nedošlo k poškození polykarbonátových výplní.

Před sezonou

Před zahájení koupací sezony a po jejím ukončení ošetřete zastřešení oplachem proudem vody z jeho vrchní i spodní strany. Těkavé látky, agresivní čističe či rozpouštědla se nesmějí dostat do kontaktu s polykarbonátovou výplní. Hrozí její nevratné poškození. Na otření segmentů používejte výhradně mikrovláknové utěrky či měkké hadry.

Aretační prvky a zámky promazávejte 2x ročně silikonovým sprejem. Výrazně tak prodloužíte jejich plnou funkčnost a životnost.

 

Neovlivnitelné faktory

  • Zapařování dutinkového polykarbonátu a tvorba kondenzátu v prostorách dutinek vlivem rozdílných teplot vně a uvnitř zastřešení. Tomuto jevu nelze zabránit a nemůže být proto považován za vadu výrobku. Konstrukce je opatřena otvory pro únik kondenzátu. Ve výjimečných případech může těmito otvory dojít k proniknutí hmyzu a jeho uvíznutí v oblasti dutinek. Tomuto jevu není možné efektivně zabránit, a proto nemůže být uznatelný jako důvod reklamace.
  • Dilatace materiálu a vznik mezer ve spoji kolejnic je dán roztažností materiálu. Hliníková konstrukce v průběhu roku a vlivem teplot dilatuje. Tento jev je přirozený a nelze mu zabránit, jelikož hliník patří mezi kovy s nejvyšším stupněm teplotní roztažnosti.

 

Další informace k technickému popisu a použitých materiálech naleznete v záručních podmínkách a návodu na použití zastřešení.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů