Nejčastější dotazy | alupo.cz
KALKULACE ZDARMA+420 515 157 005

Nejčastější dotazy

Jak na pohybování se zastřešením?

Zastřešení bazénů je složeno z několika segmentů, které na sebe navazují a mohou přejíždět v obou směrech. Pohyb zajistí jedna osoba. U širších (od 5m vnitřní šířky) a větších zastřešení jsou však nutné dvě osoby.
 

Jaké je zabezpečení zastřešení proti silnému větru?

Při silném větru, kdy hrozí riziko "odlétnutí", je nutné zastřešení natáhnout nad bazén a zajistit všemi aretačními prvky, které k zastřešení náleží. Dále musí být nasazena a zajištěna obě čela. Dveře a jiné otvory musí být uzavřeny. Nedoporučujeme přejíždět se zastřešením a pohybovat se v okolí bazénu při silném větru.
 

Jaká je ochrana zastřešení proti těžkému sněhu?

Abychom zabránili propadnutí nebo jinému poškození zastřešení nakumulováním velkého množství sněhu, je nutné sníh ze zastřešení odklízet. Aby nedošlo k jednostrannému zatížení zastřešení, je nutné odklízet sníh ze zastřešení symetricky, nejlépe z obou stran najednou. Hmotnost mokrého ulehlého sněhu je několikanásobně vyšší než čerstvého sněhu (10 cm mokrého sněhu váží cca 90kg/m²).
 

Jak udržovat zastřešení?

Používané materiály na zastřešení jsou odolné vůči vodě a vlhkosti, konstrukce nevyžaduje zvláštní údržbu.
 

Jak na čištění zastřešení bazénu?

Pro zachování pěkného vzhledu zastřešení je vhodné polykarbonát pravidelně čistit. Při menším znečištění stačí omýt zastřešení proudem vody. Pokud je znečištění větší je třeba použít mýdlovou vodu nebo jemný saponátový prostředek (např. JAR).

Povrch profilů a polykarbonátu je nejlépe čistit čistou houbou nebo jemným kartáčem, ve kterém nejsou zachyceny drobné nečistoty nebo písek. Nesmí být používány čisticí abrazivní pasty, které mohou způsobit poškrábání povrchu. Rovněž je nepřípustné používání přípravků obsahujících benzol, benzín, aceton nebo čistící prášek. Doporučuje se nečistit polykarbonát, pokud je rozpálený od slunce. Nepoužívejte ostré náčiní na čištění zastřešení bazénu.

Profesionální
přístup
Příznivé ceny
Česká výroba
Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies.