Typy dveří ke vstupu pod zastřešení bazénu

Přestože lze zastřešení bazénu odsouvat, je vhodné do něj umístit dveře. Slouží zejména ke vstupu pod zastřešení v chladnějším nebo větrném počasí, kdy nechceme odjíždět s celým zastřešením. Typ a umístění je závislé na typu konstrukce, tvaru bazénu, výšce bazénového lemu, apod. Standardní šířka dveří se pohybuje v rozmezí 70 - 100 cm.

V nabídce máme:

Pantové dveře

Pantové dveřePantové dveře mohou být levé, pravé nebo půlené - křídlové. Jsou umístěny v čele nejvyššího nebo nejnižšího segmentu dle požadavku zákazníka. Dveře bývají standardně umísťovány uprostřed čela, ale umístění mimo osu je rovněž možné

U pantových dveří bez prahu je spodní rám předního nebo zadního čela v místě dveří vyříznut. Tyto dveře jsou vhodné v případě, kdy odsunu zastřešení stojí v cestě např. žebřík do bazénu.

 

Čelní posuvné dveře

Posuvné dveře
Čelní posuvné dveře tvoří vlastní rám předsunutý před dveřní otvor v čele. Lze je umístit jak v největším, tak nejmenším segmentu. Dveře jsou umístěny od osy zastřešení vlevo nebo vpravo a přejíždí celou šířkou přes osu vlevo nebo vpravo. Výška dveří je omezená konstrukčním řešením jednotlivých modelů.Váš prohlížeč bohužel nepodporuje přehrávání videa v prohlížeči.

 

Boční posuvné dveře

Posuvné dveře
V případě nízkých zastřešení jsou velmi praktické boční posuvné dveře umožňující vstup do zastřešení ze strany bazénu. Dveře tvoří vlastní rám předsunutý před rám nebo pod rám segmentu. Lze je umístit pouze do největšího a nejmenšího segmentu. Šířka dveří vychází z ½ šířky segmentu. Hloubka dveří je daná výrobcem, dle konstrukčních možností segmentu.

 

 

Vyklopné (lomené) čelo

Výklopné dveře
U nižších typů zastřešení je vhodné posuvné dveře orientovat nejen bočním směrem, ale můžeme vyrobit výklopné dveře nad výšku zastřešení. Tyto dveře bývají využívány při překážce v odsunu zastřešení.
Doplňkem zastřešení bazénu je výklopný práh neboli lomené čelo. Přední nebo zadní čelo je v určité výšce „rozříznuto" rovnoběžně s terénem a uloženo na závěsy. Používá se v případě, kdy okraj bazénu přečnívá nad okolní terén více než o 90mm a nelze tedy tuto výšku vytěsnit pomocí gumy. Je možné jej využít i v případě, kdy máme v bazénu např. žebřík, skimmer, hydromasáž, protiproud apod. a nelze použít pantové dveře bez prahu nebo nechceme sundávat celé čelo. Dalším případem je, že zůstávají segmenty po úplném odsunutí nad bazénem a lomené čelo nám vytvoří větší prostor při „podplavávání“ čela, které zůstalo nad bazénem.

Světlá výška je 200-600 mm. Při odsunutí segmentu s výklopným prahem je umožněn vstup do bazénu.

 

Pístové dveře

Pístové dveře
Novinkou v naší výrobě jsou tzv. dveře Lambo, které řeší umístění schodů v delší straně bazénu. Dveře Lambo mohou být umístěny v libovolném segmentu a otvírají se jako dveře u automobilu Lamborgini.

 

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů