Dostupné způsoby zakrytí bazénu

6. 2. 2017 | Zdeněk Kubica

Každý majitel bazénu jistě již někdy řešil otázku zakrytí. Většina to vyřešila přikrytím bazénu plachtou, které za čas vyhodnotila jako nevyhovující. Jaké jsou další možné varianty zakrytí? Mnohdy i o hodně lepší a úspornější? Na to se vám pokusíme odpovědět v následujícím srovnání.

Při pravidelném zakrývání bazénu můžete ušetřit 30 až 40 procent energie a také se tím sníží odpařování vody.
 
Možnosti bazénového zakrytí:
bazén žena v něm
 

Nejlevnější možnost - folie na bazény

Nejlevněji bazén zakryjete úplně obyčejnou fólií na bazény, kterou koupíte skoro v každém hobby marketu nebo přímo u výrobce bazénů. Po koupi se však musíte smířit s nesnadnou manipulací a s tím, že fólie většinou nevydrží maximálně 2 sezony. Nepotěší ani fakt, že na jaře nebo na podzim nebudete moci bazén používat, protože folie nemá dostatečnou izolaci a není schopna udržet teplo.

Výhody

  • cena

Nevýhody:

  • není bezpečnostní 
  • není možno je používat přes zimu.
  • nízká odolnost


PVC plachta

Alternativou je plachta z PVC v hliníkové konstrukci, kterou si můžete zhotovit doma nebo koupit v obchodě. Toto řešení je opět sezonní, výhodou je snadnější manipulace. Kromě obyčejné plachty můžete použít rovněž i solární plachtu, která nejenže brání spadávání listí a podobných nečistot do bazénu ale vodu mírně i ohřívá. Nevýhodou je opět malá termoizolace a nízká bezpečnost. Plachta neochrání děti přes přepadením do bazénu.

Nevýhody:

  • není bezpečnostní, neochranní před pádem do bazénu
  • není možno je používat přes zimu.
  • malá odolnost

 

Lamely na zakrytí

Třetí variantou je lamelové zakrytí, které vyniká svou jednoduchostí. Na vodu se pouze rozvine lamelová zástěra a je hotovo. Jednoduché je i následné odkrytí, stačí pouze zástěru navinout na stojan. Výhodou je základní zabránění padání nečistot do bazénu a větší termoizolace. Toto řešení je ale bohužel jen pro bazény obdélníkových a čtvercových tvarů, není celoroční a není dostatečně bezpečné.


Posuvné zastřešení bazénu z polykarkonátu

Nejlepší ale také nejdražší volbou je posuvné zastřešení bazénu. Tato varianta je oblíbená proto, že umožní celoroční koupání za jakéhokoliv počasí. Díky kvalitnímu zastřešení si můžete koupací sezónu prodloužit až o dva-tři měsíce. Výhodou je i fakt, že pokud máte malé děti nebo nějaká domácí zvířata zabraňuje pádu do vody a následnému neštěstí. Další výhodou je, že do vody nepadají opravdu žádné nečistoty a pokud je vám opravdu horko, dá se zastřešení zasunout a vy se budete koupat venku. Více v článku zastřešení na bazén na míru a jeho výhody

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů