Jak pečovat o vodu v bazénu?

10. 7. 2019 | Zdeněk Kubica

Mít bazén je jenom začátek radostí, ale i starost. Tak jako jinde, ani zde nemůžeme jenom brát, musíme i dávat. Díky péči o vodu v něm si ušetříme mnoho starostí a bazén nám bude sloužit, tak jak má, od jara do podzimu.

Vlastnosti vody - hodnota pH a tvrdost

Vodu charakterizuje mnoho vlastností. Pro účel jejího využití v bazénu nás zajímá především její pH, jehož nízké hodnoty vykazují kyselost vody, vyšší pak její zásaditost, ideální pH vody v bazénu je 6,8 – 7,4. Díky nízkému pH si můžete podráždit kůži nebo oči, vysoké vede také k podráždění a navíc i např. k zakalení vody. Hodnoty pH proto kontrolujte minimálně 1x týdně a za pomoci speciálních přípravků si hodnoty upravujte.

Další vlastností vody, která vás v bazénu zajímá, je její tvrdost. Tvrdost je dána nejčastěji koncentrací kationtů hořčíku a vápníku. Čím tvrdší voda, tím větší pravděpodobnost usazování vodního kamene na stěnách vašeho bazénu. Tvrdost měřte vždy při dopouštění vody a udržujte ji středně tvrdou.
 


Hrubé nečistoty

Mezi nejčastější hrubé nečistoty patří napadané listí, tráva, písek, hlína a různý hmyz. Nezapomeňte, že nečistotám lze předcházet – např. zastřešením bazénu, omýváním nohou před vstupem nebo i zákazem vstupu domácím mazlíčkům.

Některé nečistoty se udržují na povrchu, na ty využijte síťku. Na ty, které se usazují na dně se vám vyplatí pořídit si bazénový vysavač. Nečistot se můžete zbavit také za pomoci filtračního zařízení. Díky cirkulaci vody bude váš bazén čistý po celou sezónu.

Tip: věděli jste, že s kvalitním zastřešením snížíte znečištění bazénu až o 90%
 

Bazénová chemie

I přes vaši důslednou péči se může stát, že se vám voda v bazénu zakalí, změní barvu nebo zkazí. Mezi základní příčiny těchto změn se řadí: teplota v bazénu, čím vyšší, tím vyšší riziko zakalení, dále pak i četnost a počet koupajících apod.

 

Desinfikujte vodu!

Průběžně kontrolujte koncentraci chloru a současně dopřejte bazénu tzv. šokovou terapii chlorem. Zajistíte si tím, že v bazénu budete jenom vy, bez řas a mikroorganismů. Díky vločkování se vám zase podaří odstranit nečistoty a zákaly, které se díky speciálním přípravkům shluknou a snáze zlikvidují.

Pokud budete o svůj bazén pečovat pomoci bazénové chemie a ostatních pomůcek, dosáhnete čisté a projasněné vody bez nečistot a známek zkažení.

Trh nabízí nepřeberné množství bazénové chemie, a je na každém z nás, kterou si zvolíme, a kterou budeme používat ku prospěchu naší bazénové vody.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů