Jak postupovat při zakrytí bazénu na zimu?

7. 1. 2017 | Zdeněk Kubica

Majitelé domácích bazénů dobře vědí, že čistit bazén od různých nečistot, jako je listí, hmyz nebo jiné nečistoty, je někdy pěkná otrava. Nejen k tomuto účelu se dají použít na zakrytí bazénu různé kryty nebo zastřešení. Zakrytí bazénu zaručuje bezpečnost pro děti nebo domácí zvířata a udržuje teplotu vody. Jak ale postupovat při zakrytí bazénu?

Než začnete budovat

Před tím, než začnete cokoliv kopat nebo vrtat, rozhodněte se, jaký typ ochrany bazénu je pro vás ten nejvhodnější. Zkuste si projít katalogy zastřešení a zodpovězte si na několik otázek. První z nich může být dostatek místa a to především u vysokých profilů krytí bazénu. Představte si, kde bude krytí umístěno a jestli v tomto místě nebude něčemu stínit nebo překážet.  Nemusí se jednat pouze o vás, ale stínit může třeba i sousedům, což pak může vyvolat sousedské hádky. Dále byste si měli ujasnit, k čemu krytí potřebujete. Bude sloužit výhradně k ochraně bazénu nebo se budete chtít během chladných dní v bazénu i koupat? Podle toho opět vyberte profil krytí. Zapomenout nesmíte také na otázku bezpečnosti. Vyberte takové zakrytí bazénu, které bude mít bezpečné kolejiště. Ublížit si o něj můžete nejen vy, ale i vaše děti.
 

Krok za krokem při pokládání krytu na bazén

Pokud jste se rozhodli pro klasický kryt bazénu a ne pro zastřešení, máte výhodu v tom, že v tomto případě je zakrytí bazénu mnohem snazší a levnější. Nejčastěji se používají k zakrytí bazénu různé krycí plachty. Vyberte si plachtu, která vám materiálově a metrážně nejvíce vyhovuje. Zkrátit nebo jinak upravit si ji můžete i sami doma. Výhodou je, že si pokládku zvládnete udělat zcela sami. Pokud nejsou k plachtě dodána ocelová lanka a zámky s ráčnou, kupte si je. Pak už stačí jen umístit zámky na předem připravené místo, plachtu přes bazén natáhnout a zachytit ocelovými lanky. Pokud budete chtít bytelnější krytí bazénu, vyberte si lamelové krytí. I to zvládnete snadno nainstalovat sami. Jedinou věcí je zvolit správné rozměry rolety a správně rozhodnout a naměřit, kde bude stát tzv. roller. Ten pak bude automaticky vysouvat roletu na vodní hladinu. Nevýhodou všech typů krytí je nízká odolnost, chtě nechtě budete muset krytí pravidelně měnit. Smířit se budete muset také s nižší bezpečností, nedostatečnou ochranou proti telelným ztrátám a nevhodností použití krytí přes zimu. Z těchto důvodů našim zákazníkům spíše doporučujeme zastřešení, které je bezpečné, stálé a lépe vypadá. Přesvědčte se, že i zastřešení můžete pořídit v akci velmi výhodně.

 

Zastřešení bazénu jasně vede

Zastřešit bazén sice není tak snadné jako předchozí varianta, ve konečné fázi ji ale oceníte mnohem více. Vybrat si můžete v podstatě ze dvou variant. Zastřešení si můžete kompletně postavit sami anebo si vybrat zastřešení u nás. První varianta se může zdát sice nejlevnější, je potřeba si ale uvědomit, že potřebujete speciální náčiní, materiál a čas. Ve výsledku pak bývá zastřešení svépomocí dražší a méně kvalitní. Druhá varianta bude rozhodně snazší. Naši pracovníci vám vše nainstalují pro vaši maximální spokojenost.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů