Jak probíhá montáž zastřešení bazénu?

14. 6. 2021 | Zdeněk Kubica

Pokud si chcete déle užívat teplou vodu v bazénu a zároveň si usnadnit starosti s padajícími nečistotami do vody, vyberte si vhodné zastřešení bazénu. K dispozici jsou varianty pro volně stojící bazény i takové, které navazují na zeď. Zjistěte si, co všechno je potřeba připravit a jak probíhá taková montáž.

montáž zastřešení
 

Rozdíly v jednotlivých variantám zastřešení bazénu

Pokud se rozhodnete pro zastřešený bazén, pečlivě si promyslete několik důležitých parametrů. Většina z nich se odvíjí od samotného bazénu. Jestli však už máte bazén hotový a po nějaké době se rozhodnete přidat zastřešení, je nutné vybrat si osvědčenou firmu, která provede potřebné zaměření a poradí s výběrem správného řešení.

montáž zastřešení

Stavební přípravy

Pro montáž zastřešení bazénu je dobré vytvořit vhodné výchozí podmínky. Konkrétní požadavky samozřejmě záleží na druhu a typu zastřešení. Obecně jsou ve většině případů potřeba kvalitní betonové základy. Ty musí být vytvořeny do požadované hloubky zhruba 30 až 60 centimetrů. Pro bezproblémovou instalaci zastřešení bazénu musí být podklad čistý, rovný a hladký. Připravené základy také musí být dostatečně vyzrálé, což znamená minimálně několik týdnů od betonování.
 

Jak dlouho trvá montáž zastřešení bazénu

Obecně je montáž zastřešení bazénu poměrně jednoduchá a rychlá. Dovezou se jednotlivé díly ve forma stavebnice, které se následně na místě smontují. Nejdříve je potřeba přidělat kolejnice pro otevírání a zavírání zastřešení. Následně se namontují boky a držadla. Kvalifikovaný montážní tým ještě ověří, že všechny komponenty zastřešení správně drží a je hotovo. U moderních bazénu tak nejdéle trvá příprava místa a základů, protože samotná instalace je již otázkou doplnění a pospojování jednotlivých dílů.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů