Jak prodloužit letní sezónu na zahradě? Zastřešte si bazén a venkovní posezení

27. 6. 2022 | Jaroslav Hruška

Je léto vaším nejoblíbenějším obdobím v roce? A chtěli byste si chvíle trávené na zahradě a v bazénu co nejvíce prodloužit? Řešením je zastřešení bazénu a posezení u bazénu, které se stane místem, kde budete rádi odpočívat a scházet se s rodinou a s přáteli.

Zastřešení bazénu a venkovního posezení s sebou přináší hned několik výhod

Jak už jsme nastínili v úvodu, zastřešení bazénu i venkovního posezení je spojené s celou řadou výhod, které ocení snad všichni milovníci letních měsíců.

V první řadě vám zastřešení umožní prodloužit sezónu. Udává se, že například kvalitní zastřešení bazénu dokáže koupací sezónu prodloužit až na sedm měsíců v roce. Kromě toho zastřešení udržuje v bazénu stabilnější teplotu a zastřešený bazén se lépe udržuje.

Zastřešení venkovního posezení u bazénu vás zase účinně ochrání před sluncem i před deštěm. Zastřešené venkovní posezení je ideálním místem pro relaxaci i pořádání letních oslav a večírků.

 

Jaké jsou možnosti zastřešení terasy a venkovního posezení?

Pokud uvažujete o pořízení venkovního zastřešeného posezení, máte hned několik možností. Nabízí se pergoly, zimní zahrady, markýzy nebo altánky. Pojďme si tedy jednotlivé varianty, jejich funkce i výhody blíže představit.

 

Pergoly

Moderní hliníkové pergoly jsou dnes navrženy tak, aby plnily funkci stínění, zastřešení a regulovatelné ventilace. Pergoly vás ochrání nejen před sluncem, ale také před deštěm a v neposlední řadě i před sněhem.

Na trhu narazíte na několik typů pergol, zvolit můžete například pergolu s posuvnou střechou vyrobenou z PVC tkaniny, pergolu s pevnou skleněnou nebo polykarbonátovou střechou, pergolu s rolovací střechou nebo bioklimatickou pergolu s naklápěcími lamelami.

TIP: Bioklimatická pergola Placeo

Velmi oblíbenou volbou je například bioklimatická pergola Placeo, která patří k nejprodávanějším pergolám v České republice. Tato pergola je tvořena rovnou obvodovou konstrukcí a její střechu tvoří polohovatelné hliníkové lamely, při jejichž uzavření docílíte naprosto pevné střechy, která vás ochrání i před sněhem.

 zastřešení pergoly

Dopřejte si dokonalý relax u bazénu i vy. Zdroj: Sunsystem.cz

 

Zimní zahrady

Chcete si užít posezení v těsném kontaktu s přírodou za každého počasí? Pak pro vás možná bude tím pravým zimní zahrada, díky které můžete venku relaxovat i během chladnějšího období.

Opět máte hned několik možností volby zimní zahrady. Cenově dostupnou variantou je zahrada s posuvným bezrámovým zasklením. Pokud si přejete oddělit hliníkovou zahradu od domu, můžete zvolit zimní zahradu s otvíravými dveřmi. Další možností je zimní zahrada s posuvnými dveřmi. V neposlední řadě si samozřejmě můžete nechat vyrobit zimní zahradu na míru.

TIP: Zimní zahrada GARDENDREAMS GARDENROOM

V případě, že chcete na zahradě ušetřit místo, je skvělou volbou zimní zahrada GARDENDREAMS GARDENROOM s posuvnými dveřmi, jejíž konstrukce je vyrobena z kvalitních a zcela bezúdržbových hliníkových profilů.

 

Zahradní altány

Zahradní altány většinou nemají krycí stěny a nemusí mít ani pevnou podlahu. Co se týče tvaru, mohou být kulaté i hranaté a většinou bývají vyrobené ze dřeva, dostupné jsou ale i montované kovové zahradní altány. Altány na rozdíl od pergol stávají na zahradě samostatně.

 

Markýzy

Markýzy patří k moderním venkovním stínicím systémům, které umožňují odpočívat venku i ve chvíli, kdy svítí ostré slunce. Kromě toho, že vás účinně ochrání před sluncem nebo jemným deštěm, plní také estetickou funkci a můžou zútulnit venkovní posezení a přispět k pocitu soukromí.

Existuje několik typů venkovních markýz, pro stínění menších balkonů a teras jsou určeny balkónové markýzy, samostatně stojící markýzy je možné umístit i doprostřed zahrady. Oblibě se těší i výsuvné kazetové markýzy s designovým ochranným boxem.

 posezení pergola

K moderní hliníkové pergole vybírejte designový zahradní nábytek. Zdroj: Sunsystem.cz

 

Vybavte posezení kvalitním zahradním nábytkem a doplňky

Součástí každého venkovního posezení by měl bezesporu být kvalitní zahradní nábytek, který oceníte ve chvíli, kdy budete chtít na zahradě relaxovat nebo třeba dohlížet na děti, které si hrají v bazénu. Zvolit můžete lehátka k bazénu, křesílka nebo sestavy, jež jsou obvykle složené z křesel a stolku. Velmi oblíbeným materiálem nábytku na terasu je hliník, a to z důvodu, že je zcela bezúdržbový a odolný. Skvělou volbou je hliníkový zahradní nábytek v kombinaci s kvalitním polstrováním, které se postará o maximální pohodlí při odpočinku.

Chcete, aby se vaše zahradní posezení proměnilo v učiněnou oázu klidu? Pak si přizvěte na pomoc doplňky, které posezení ještě zpříjemní a zútulní. Jedním z nejoblíbenějších zahradních doplňků je bezesporu gril, díky kterému si užijete na maximum večerní posezení s rodinou i oslavy s přáteli. Posezení můžete také doplnit o květináče, ohřívače, solární osvětlení nebo pohodlné polštářky.

Zastřešené posezení na zahradě u bazénu je skvělým způsobem, jak si užívat chvíle trávené venku i během chladnějších dnů a večerů. Zajistěte si dokonalé posezení i vy a vyberte si novou pergolu, altán nebo markýzu.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů