Jak zakrýt bazén? Známe všechny metody

18. 1. 2018 | Zdeněk Kubica

Mít na zahradě bazén je zvlášť v létě velmi příjemné. Ale i když se vám určitě pohled na vodní hladinu líbí, už při pořizování bazénu byste si měli rozmyslet, jak bazén chránit před nepřízní počasí.

Proč vůbec zakrýt?

Zakrytí bazénu slouží nejen k tomu, abyste neměli bazén plný listí nebo jiných nečistot, ale při teplém počasí výrazně omezí i ztráty vody způsobené odpařováním. Krom toho si voda v bazénu déle uchová svou teplotu. V zimě potom chrání před sněhem a mrazem.
 
Způsob zakrytí bazénu se liší podle ročního období a samozřejmě jsou zde i cenové rozdíly podle toho, o jak sofistikovaný způsob se jedná.
dívka v bazénu bez zastřešení

Zakrytí folii či plachtou

Nejlevnějším způsobem je zakrytí fólií, brzy ale zjistíte, že je poměrně pracné, protože před každým koupáním musíte fólii vytáhnout a složit a poté opět natáhnout a upevnit. Jednodušší práci můžete mít s celoroční plachtou pokrytou PVC, která je ukotvená na hliníkové konstrukci. V létě jistě oceníte solární plachtu, která je sice dražší, ale díky speciálnímu povrchu umožňuje i zahřívání vody během slunečných dní.
U zimních plachet dbejte na to, že je třeba pokrýt nejen hladinu, ale i stěny, abyste je ochránili před mrazem.

Máte - li malé děti, budete je muset u bazénu dobře hlídat. Fólie sice dokážou zadržet drobný hmyz, listy a jiné nečistoty, ale dítě jimi velmi snadno propadne. Zamotání do plachty a pád do vody by mohl mít fatální důsledky.  Pokud si přece jen chcete na bazén pořídit fólii, zvolte spíše fólii bezpečnostní. Ta po vypnutí unese i dospělého člověka. Dítě doporučujeme také od průzkumu bazénu odklákat dostatkem hraček, her a jiných vjemů, kterým se mohou věnovat, aniž by se začali nudit.
zakrytí bazénu

Lamelové zakrytí

Praktičtější, než folie, je lamelové zakrývání bazénů. Lamely fungují podobně jako žaluzie. Jsou navíc dost pevné, takže se nemusíte bát o bezpečnost vašich dětí nebo domácích mazlíčků. Navíjení lamel také může být umístěno skrytě pod hladinou a nebude narušovat okolí bazénu, které si tak můžete esteticky upravit přesně podle vašich představ. Lamelové zakrytí bazénů také zabraňuje tepelným ztrátám a nadměrnému odpařování vody. I lamely můžete pořídit v solární úpravě a využít tak energie slunečního svitu pro ohřev vody. Neposkytují samozřejmě takovou bezpečnost pro děti a termoizolační vlastnosti, jako klasické zateplení.
zastřešení bazénu na zahradě

Nejlepší volba? Zastřešení

Poněkud nákladnější variantou je pořízení zastřešení bazénu. Má ale poměrně velké výhody. Zastřešení zamezí padání jakýchkoliv nečistot do bazénu i jeho okolí. Teplota vody zde bude mnohem stálejší, navíc zde může fungovat skleníkový efekt a voda se bude samovolně ohřívat vlivem slunečního záření. Ušetříte i čas, který byste strávili manipulací s foliemi nebo lamelami. Navíc si budete moci užívat koupání i za deštivého počasí. Konstrukce bývají uzamykatelné, takže nehrozí, že by se do bazénu v nestřeženém okamžiku dostal jakýkoliv nevítaný návštěvník.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů