Je lepší kryt na bazén nebo zastřešení?

16. 12. 2016 | Zdeněk Kubica

Během letních parních dní si většina z nás nedokáže představit trávit den jinak než u vody. Návštěva veřejných koupališť nebo přírodních vodních zdrojů je prostě samozřejmostí. Šťastnější z nás pak mají možnost osvěžit se ve vlastním bazénu. O bazén je však nutné pečovat. Kromě jiného je také dobré pořídit kryt nebo zastřešení bazénu a to z mnoha důvodů.

Zakrývat či nezakrývat?

Hned na úvod je třeba vysvětlit, proč je dobré zakrývat bazén. Pokud máte malou zahradu nebo nedostatek financí na velký bazén, pořídíte si raději menší nafukovací bazén. Ten můžete přes léto chránit plachtou, aby do ní nepadal hmyz nebo listí ze stromů. Na zimu pak tento typ bazénu vyfouknete a uložíte. Jak ale přes zimu ochránit zabudované bazény? Právě pomocí krytů nebo zastřešení. Během léta tak docílíte toho, že váš bazén bude uchráněn od všelijakých nečistot, voda bude krásně vyhřátá a koupat se můžete třeba i během sychravějšího nebo deštivého počasí. Právě díky krytí bazénu se nemusíte koupat pouze v létě, ale v podstatě od jara do podzimu a to v závislosti na venkovní teplotě. Mimo jiné zaručuje krytí bazénu soukromí před sousedy nebo kolemjdoucími a také bezpečnost vašich dětí nebo domácích zvířat. Výhody zakrývání bazénů již známe. Jaký typ zakrytí bazénu ale vybrat?

Kryt na bazén jako nejjednodušší varianta má spoustu nevýhod

Použití ochrany bazénů je důležité mimo jiné pro funkci a kvalitu bazénu samotného a může ovlivnit jeho stav i na několik dalších let. Při výběru typu zakrytí bazénu záleží spíše na vašich prioritách a možnostech. Jednou z variant se nabízí pořízení krytu na bazén. Typů krytů může být hned několik. V různých hobby marketech se můžete setkat s nejlevnější a asi nejméně funkční variantou, a to ochrannou plachtou. Tyto plachty seženete v různých cenových variacích, velikostech a materiálech. Tento typ je vhodný zejména během léta na ochranu před znečištěním vody. Pro ochranu bazénu během zimního období je pak vhodné pořídit kryty z odolnějších materiálů. Ty mohou být jak výsuvné, tak i manuálně otevírací. Nevýhodou ale je, že v našem klimatickém pásmu může během tuhé zimy dojít k poškození a to především pod tíhou velké vrstvy sněhu. Jedním z nejoblíbenějších typů krytů jsou takzvané lamelové kryty. Hladina je automaticky zakryta „roletou“, která chrání vodu v bazénu. Kromě malé odolnosti krytu se budete muset smířit s menší schopností udržet vodu optimálně teplou. Oproti zastřešení se tepelné ztráty pohybují v řádech několika stupňů. Kryt na bazén také není bezpečný, zejména pokud máte malé děti, nemůžete si být jistý, že v nestřežený okamžik vaše dítě do bazénu nespadne.
 

Pro větší komfort volte zastřešení bazénu

Další variantou ochrany bazénu je zastřešení bazénu. Nevýhodou zastřešení bazénu je asi jediná věc a tou jsou vyšší pořizovací náklady než u předchozí varianty zakrytí bazénu. Na druhou stranu přináší zastřešení mnohem větší výhody. Více v našem článku Zastřešení na bazén na míru a jeho výhody.
 Na českém trhu narazíme na celou řadu typů zastřešení, nejlepší se jednoznačně jeví posuvné zastřešení. Během zimy těžkým mrazům a sněhu nejvíce odolá posuvné zastřešení vyrobené z masivnějších profilů. U tohoto typu si můžete zvolit profil extra nízký, nízký, oválný nebo vysoký. Výběr typu zastřešení záleží také na tom, pokud hodláte bazén využívat i v zimě. Dá se plavat i pod nízkým typem zastřešení, otázkou ale je, zda se budete ve stísněném prostoru cítit komfortně. V opačném případě je nejideálnější zvolit variantu vysokého profilu, což je jedna z nejdražších variant.

Prohlédnout nabídku zastřešení bazénu.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů