Kolik budete potřebovat soli do bazénu?

23. 6. 2023 | Zdeněk Kubica

Váš bazén je místem odpočinku, zábavy a osvěžení. Proto je důležité zajistit, aby voda byla čistá, zdravá a příjemná pro plavání. Hledáte přirozený a efektivní způsob, jak dosáhnout optimální kvality vody? Vadí vám červené oči a klasický chlórový zápach? Pak byste měli zvážit použití soli.

Sůl není pouze základním dochucovadlem ve vaší kuchyni, ale také klíčovým prvkem pro vytvoření ideálního prostředí ve vašem bazénu. V tomto článku vám poskytneme odpovědi na nejdůležitější otázky ohledně používání soli ve vašem bazénu. Zjistíte, kolik soli budete potřebovat a jak správně měřit její koncentraci. Dozvíte se také, jak sůl přidat do bazénu, jak ji rozpustit a jak zajistit, aby byla rovnoměrně rozptýlena ve vodě.

 

Kolik soli do bazénu?

Nechcete-li ze svého bazénu vytvořit Mrtvé moře, pak vězte, že se hodnoty soli pohybují v rozmezí 0,3-0,5%, což odpovídá 3-5 kg na 1000 litrů vody (1m3). Jedná se o jednu desetinu koncentrace soli v moři. Sůl je tak v bazénu zcela rozpuštěná, není vidět ani cítit.

Konkrétní příklady dávkování soli do bazénu

  • Malý bazén (cca 20 m3) – přibližně 60 kg soli.
  • Střední bazén (cca 50 m3) – přibližně 150 kg soli.
  • Velký bazén (cca 100 m3) – přibližně 300 kg soli.

sůl v bazénu

Kdy sypat sůl do bazénu?

Při prvním napuštěním bazénu je potřeba nasypat stanovené množství soli pro dosažení požadované koncentrace Na rozdíl od vody se sůl nevypařuje, není potřeba její neustálé doplňování. K úbytku dochází např. při výměně vody, čištění filtrů, úbytli vody atd.. Je potřeba sůl doplnit, jakmile koncentrace klesne pod požadovanou hodnotu.

 

Jak změřit množství soli v bazénu?

Pro měření množství soli v bazénu je k dispozici specializovaný tester soli. Tento tester funguje na principu elektrolytického měření. Stačí ponořit testovací sondu do bazénu a počkat na výsledek. Pokud si chcete práci usnadnit, je vhodné využívat solinátor, který vám přímo bude měřit koncentraci soli ve vodě. Zde musíte ovšem počítat s větší investicí.

 

Kam se sype sůl do bazénu?

Pokud se vám nechce investovat do solinátoru, můžete sypat sůl přímo do bazénu. Efektivnější je však začít rozpuštěním soli vně bazénu v kbelíku s bazénovou vodou a výsledný roztok pak nalít do bazénu.

zastřešení bazénu a sůl

Jak rozpustit sůl do bazénu?

Není vhodné sůl či solný roztok dávat na jedno místo, nýbrž po celém obvodu bazénu. Efektivní je její aplikace co nejblíže filtrům a výtokům, které pak zajistí rovnoměrné rozprostření soli.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů