Údržba zastřešení bazénu

7. 9. 2018 | Zdeněk Kubica

V dnešním video návodu si ukážeme, jak postupovat, když chcete, aby zastřešení vydrželo, co nejdéle. Ve videu si ukážeme, jak manipulovat se zastřešením, jak jej správně otevírat a zavírat, jak odmetat sníh a další zajímavosti.


 

Jak pečovat o bazénové zastřešení?

Příjemné osvěžení ve vlastním bazénu a soukromí zahrady je radost, kterou si je potřeba pořádně hýčkat. Obzvláště, můžete-li si díky zastřešení bazénu prodloužit koupání i o několik měsíců. Jak na údržbu bazénového zastřešení, aby vám bezchybně sloužilo nejen celé léto, vám dnes odpovíme.

 

Zastřešení bazénu může skvěle vypadat i fungovat desítky let

Chce to jen krapet péče a důkladného ošetření. Bezkolejnicové, jednokolejnicové, dvoukolejnicové, i atypické bazénové zastřešení vyniká snadnou údržbou.

A ta je vždycky vítaná. Elegantní průhledné výplně zastřešení znečištěné prachem, dešťovými kapkami či zbytky listí, trávy, bláta či písku snadno odstraníte obyčejným proudem nejlépe vlažné vody. Je-li znečištění větší, stačí použít mýdlovou vodu, vyhnout byste se raději měli drsným kartáčům či drsným pastám a přípravkům, které by mohly materiál zastřešení poškrábat a znehodnotit. Stejně tak k čištění nepoužívejte přípravky s benzolem, acetonem, benzínem či čistícím práškem. Pro očistu nízkého bazénového zastřešení je nejlépe zvolit čas, kdy nejsou výplně rozpálené od sluníčka. Zapomenout byste neměli ani na kolejnice bazénového zastřešení. Na ty stačí použít smetáček či proud vody.

 

Jak tedy na čištění krok za krokem?

  1. Vyberte si k údržbě bazénového zastřešení okamžik, kdy nebudou výplně příliš vyhřáté od sluníčka – čištění by vám šlo ztuha

  2. Na lehce znečištěné výplně zastřešení použijte obyčejný proud nejlépe vlažné vody

  3. Pokud je zastřešení znečištěno více, použijte vodu mýdlovou

  4. V žádném případě nikdy zastřešení nečistěte drsnými kartáči, čistícím pískem či abrazivními pastami – došlo by k nenávratnému poškození poškrábáním

  5. Nepoužívejte ani benzín, aceton či benzol

  6. Pozornost věnujte i kolejnicím, které musí být také v dobré kondici, aby zastřešení skvěle fungovalo. Z kolejnic metličkou vymeťte nečistoty – listí, kamínky, písek, či větvičky. Použít můžete i proud vody či ruční vysavač.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů