Jak snížit chlór v bazénu? | alupo.cz
KALKULACE ZDARMA+420 515 157 005

Jak snížit chlór v bazénu?

Chlór do bazénové vody patří kvůli eliminaci nečistot a bránění bujení řas a sinic. V příliš velké koncentraci však znamená nepříjemné koupání, dráždění pokožky, pálení očí a podobně. Maximální hodnota chlóru ve vodě, která se používá pro koupání, by neměla přesáhnout hranici 0,3 mg na litr vody.
snižení chloru v bazénu
 

Jak zjistit množství chlóru v bazénu

Pro kontrolní měření množství chlóru ve vodě se používají nejrůznější testy. Jednoduchý tester chlóru bývá na bázi kapkových roztoků, která se následně vyhodnotí podle přiložené stupnice. Další ale často méně přesnou metodou jsou testovací papírky.
 

Co způsobuje vyšší obsah chlóru ve vodě?

Chlór se v bazénové vodě hromadí, takže příčinou zvýšené koncentrace nemusí být pouze špatné dávkování. Důvodem často bývá přikrytý bazén, ze kterého nemůže chlór volně vyprchávat, čímž se zvyšuje jeho množství ve vodě. Druhým důvodem může být příliš vysoké či naopak nízké pH vody.
 

Způsoby pro snížení chlóru

Zjistili jste zvýšenou hladinu chlóru v bazénu, tak zbývá vyřešit, jak koncentraci efektivně snížit. Na výběr máte hned z několika možností případně jejich vzájemné kombinace.
 

Chemické přípravky

Pro poměrně rychlé řešení problému se nabízí použití další chemie. Přípravků pro úpravu množství chlóru existuje celá řada. Fungují na bázi ovlivnění pH vody nebo přímo neutralizují chlór. Existují také sloučeniny, které dokážou chlór ve vodě zcela zničit.
 

Mechanické snižování množství chlóru

Další variantou je snížení koncentrace pomocí mechanických metod. V praxi jde o provzdušňování vody, které podpoří přirozené vyprchávání. K tomu využijete trysky, nebo vzduchovací techniku. Pomáhá také částečná výměna vody, případně pořízení nové náplně do filtrace. S obsahem nežádoucích látek nejlépe zatočí vodní filtr s aktivním uhlím.

 

Zvolte jinou úpravu vody

Pokud se dlouhodobě potýkáte se zvýšenými hodnotami chlóru, zapřemýšlejte nad jinými metodami pro úpravu vody v bazénu. Nabízí se například ionizátor nebo UV lampa.

Mohlo by se vám hodit:

 

 


Zpět na výpis novinek
Profesionální
přístup
Příznivé ceny
Česká výroba
Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies.