Jak zakomponovat do zahrady zastřešení bazénu? | alupo.cz
KALKULACE ZDARMA+420 515 157 005

Jak zakomponovat do zahrady zastřešení bazénu?

Vybavit si bazén zastřešením, patří mezi nejprozíravější investice do zdraví a vlastně i rodinného zázemí. Kvalitní zastřešení bazénu totiž prodlužuje dobu využívání bazénu, vy si můžete více užívat relaxování a děti zdravého pohybu ve vodě. Zastřešení navíc účinně snižuje náklady na údržbu bazénu a vody. A navíc se může tento prvek stát i ozdobou vaší zahrady. Jak zakomponovat do zahrady zastřešení bazénu?
 

Zastřešení jako součást zahradní plochy

Pokud máte nebo plánujete mít na zahradě zapuštěný nebo polozapuštěná bazén, je potřeba řešit jeho umístění s určitou citlivostí k okolnímu terénu. Bazén totiž nemá být překážkou, ale ideálně doplňkem, který do zahrady prostě zapadne. A k tomu je vhodné volit i vhodné zastřešení bazénu. Posuvné zastřešení kupříkladu odkrývá během používání plochu bazénu i jeho okolí a vy si můžete užívat domácí wellness pěkně na sluníčku.

Pro vhodné začlenění zastřešení využijte cokoli

Pokud máte například bazén, který těsně přiléhá k budově (k domu, k sousední zdi, nebo třeba i ke garáži), je vhodné volit zastřešení, které tuto stěnu využije. Takové atypické zastřešení může zvětšit pohybový prostor v okolí bazénu za jakéhokoli počasí, navíc dokonale přilne k obydlí a stane se jeho součástí.

Bazén v obložení zeleně

Obloukové zastřešení se zase skvěle hodí do zákoutí, které je obklopené zelení. Nejen, že stromky, keře nebo okrasné zahrady skvěle ukryjí větší část bazénu, mohou mu i poskytnout žádané soukromí, souznění s přírodou a v případě krásného letního počasí i navodit dojem dovolené v exotických krajích.

Zastřešení jako ochranný a bezpečnostní prvek

Zastřešení bazénů lze volit v mnoha provedeních, barvách i stylech, tak aby se přizpůsobilo vaší zahradě, nikoli naopak. Vhodné řešení lze nalézt i pro bazény, které například navazují na terasu. Při pěkném počasí lze zastřešení odkrýt, při špatném tak získáte šikovnou ochranu před znečištěním vody nebo nechtěným pádu do bazénu.


Zpět na výpis novinek
Profesionální
přístup
Příznivé ceny
Česká výroba
Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies.