Nabízíme kvalitní a trvalé zastřešení kruhového bazénu. Unikátní systém konstrukce umožňuje snadné a rychlé otevírání.
Systém zastřešení je řešený pomocí dvou půlkruhů. Jeden půlkruh nadjíždí nad druhý, který je napevno zakotvený v zemi.
Zastřešení kruhového bazénu vyrábíme z kvalitního materiálu, který skutečně vydrží. Pro nosnou konstrukci používáme lehký a přitom dostatečně nosný hliník, na krycí materiály pak polykarbonátové desky. Díky tomu kryt snadno odklopí i vaše manželka.
Co jsme schopni vyrobit?
- krycí polykarbonát v různých barvách
- různé odstíny hliníkové konstrukce
- uzamykání bazénů proti nechtěnému vniknutí dětí
- různé výšky a průměry zastřešení
Výhody kruhového zastřešení oproti jiných technologiím
- vysoká odolnost
- vyšší izolace – delší koupání, vyšší teplota vody a vzduchu
- bazén není nutné na zimu poklízet a jinak zazimovávat
- ochrana proti spadnutí malých dětí do bazénů
- možnost vytápění bazénu
Fotogalerie nabízeného řešení zastřešení kruhových bazénů

Zastřešení nadzemních kruhových bazénů lze odkrýt jen z části plochy.

Může zůstat také kompletně zavřené

Chci zastřešit kruhový bazén
Využijte nezávazné kalkulace zdarma.
Jak postavit zastřešení kruhového bazénu svépomocí?
Vlastnit zastřešený bazén je sen mnoha majitelů zahrad. Nejen že prodlužuje koupací sezónu, ale také šetří peníze za ohřev vody a údržbu. Jako nadšenec do bazénů vám mohu říct, že postavit si zastřešení kruhového bazénu vlastními silami může být nejen úsporné, ale i zábavné. Trvalo mi několik let experimentování, než jsem přišel na všechny finty, které vám teď prozradím.
Co budete potřebovat
Než se pustíte do práce, připravte si všechny potřebné materiály. Mně se osvědčil následující seznam:
- Kvalitní hliníkové profily
- Polykarbonátové desky (doporučuji komůrkové s UV ochranou, min. tloušťka 6 mm)
- Spojovací materiál (nerezové šrouby, matice, podložky)
- Těsnící prvky a silikonové tmely
- Kolejnice pro posuvný systém
- Nářadí: vrtačka, šroubovák, pilka na kov, metr, vodováha, marker
- Pracovní rukavice
1. Pečlivé plánování a měření
Když jsem stavěl své první zastřešení, udělal jsem základní chybu - začal jsem příliš brzy s konstrukcí. Věřte mi, dobrý plán vám ušetří hodiny práce a zbytečné nervy.
Nejprve přesně změřte průměr vašeho bazénu. U kruhových bazénů je to obzvlášť důležité, protože i malá odchylka může způsobit problémy při instalaci. Zaměřte se také na okolní prostor - potřebujete minimálně 50-70 cm volného místa kolem bazénu pro pohodlnou manipulaci se zastřešením.
Nakreslení plánku v měřítku mi pomohlo lépe si představit konečný výsledek. Zvažte také, jak vysoké zastřešení potřebujete - nízké profily jsou elegantní, ale pokud chcete pod zastřešením chodit, budete potřebovat výšku alespoň 180-200 cm ve středové části.
2. Příprava základny
Nejčastější chybou, kterou dělají začátečníci, je podcenění základny pro kolejnice. Pokud bazén stojí na nerovném povrchu nebo na půdě, která může sedat, budete mít problém.
Ideální je vybetonovat po obvodu bazénu prstenec široký asi 30 cm a hluboký minimálně 15 cm. Ten musí být dokonale vodorovný - použijte vodováhu a vytvořte si pomocné body. Já osobně jsem použil samonivelační beton, který mi ušetřil spoustu času.
Nechte beton pořádně vyzrát (alespoň týden) před instalací kolejnic. Pokud nemůžete vytvořit betonový prstenec, zvažte alespoň zámkovou dlažbu položenou do pískového lože. Rozhodně se vyhněte instalaci na travnatý povrch nebo jinou nestabilní plochu.
3. Montáž kolejnic
Kolejnice jsou srdcem celého systému. Musí být dokonale rovné a pevně ukotvené. Osobně doporučuji hliníkové kolejnice.
Rozmístěte kolejnice po obvodu bazénu podle vašeho návrhu. U kruhového bazénu budete muset jednotlivé segmenty ohýbat, aby kopírovaly obvod bazénu. Nepodceňujte tento krok - raději si vyžádejte pomoc.
Pro ukotvení kolejnic do betonového základu použijte hmoždinky a nerezové šrouby. Vrtejte otvory každých přibližně 40-50 cm. Mezi jednotlivými segmenty kolejnic nechte 2-3 mm mezeru pro tepelnou roztažnost materiálu.
Než budete pokračovat, zkontrolujte vodováhou, zda jsou kolejnice ve stejné výšce po celém obvodu. Věřte mi, každá i drobná nerovnost se později nepříjemně projeví při posouvání segmentů.
4. Sestavení obloukových nosníků
Pro kruhové zastřešení potřebujete obloukové nosníky. Ty jsou často dodávány jako stavebnice, ale můžete si je vyrobit i sami.
Pro každý segment zastřešení budete potřebovat minimálně 3-4 obloukové nosníky. Ty spojíte příčnými výztuhami tak, aby tvořily pevný rám. Při spojování používejte výhradně nerezové šrouby a matice s pojistkami proti povolení.
Rám by měl být lehký, ale zároveň dostatečně pevný, aby odolal povětrnostním podmínkám. Nezapomeňte, že sníh může výrazně zatížit vaše zastřešení, takže v oblastech s vyšší sněhovou zátěží zesilte konstrukci.
5. Instalace polykarbonátových desek
Polykarbonátové desky jsou lehké, odolné proti nárazu a dobře izolují. Pro zastřešení bazénu doporučuji komůrkový polykarbonát s UV ochranou.
Před montáží z desek odstraňte ochrannou fólii (ale pouze z vnitřní strany, vnější stranu odhalte až po dokončení montáže). Desky řežte speciálním nožem nebo pilkou s jemnými zuby. Důležité je řezat desky o 2-3 mm menší, než je otvor v rámu, kvůli tepelné roztažnosti.
Při montáži používejte speciální gumová těsnění nebo silikonový tmel určený pro polykarbonát. Šrouby neutahujte příliš silně, aby nedošlo k prasknutí desky.
Pamatuji si, jak jsem při svém prvním projektu utáhl šrouby příliš silně a během prvního teplého dne se polykarbonát zvlnil. Oprava byla časově náročná a zbytečná.
6. Montáž dveří a ventilačních prvků
Každé zastřešení potřebuje vstupní dveře a ventilační otvory. Dveře mohou být posuvné nebo otočné, záleží na vašich preferencích.
Pro ventilaci doporučuji instalovat odklopná okna nebo speciální ventilační klapky. Dobrá ventilace zabraňuje kondenzaci vody na vnitřní straně zastřešení a udržuje zdravé prostředí.
U svého bazénu jsem nainstaloval dvoje posuvné dveře na protilehlých stranách, což umožňuje v horkých dnech příjemné proudění vzduchu.
7. Finální úpravy a testování
Po dokončení montáže odstraňte ochranné fólie z polykarbonátových desek. Všechny spoje přetmelte silikonem, abyste zabránili pronikání vody.
Důkladně otestujte posuvný mechanismus. Segmenty by se měly pohybovat hladce bez zadrhávání. Pokud narazíte na problém, raději ho řešte hned - s postupem času se bude jen zhoršovat.
Nakonec jemně omyjte celé zastřešení vodou s trochou saponátu a zkontrolujte těsnost všech spojů.
Časté chyby, kterým se vyhnout
Za léta práce se zastřešením bazénů jsem viděl mnoho začátečnických chyb. Zde jsou ty nejčastější:
-
Podcenění větrné zátěže - Zastřešení musí být dostatečně ukotvené, aby odolalo silnému větru. V exponovaných místech zvažte dodatečné kotvící prvky.
-
Zanedbání dilatačních mezer - Hliník i polykarbonát se teplem roztahují. Bez správných dilatačních mezer může dojít k deformaci konstrukce.
-
Špatná volba materiálu - Nekvalitní polykarbonát bez UV ochrany zežloutne během jedné sezóny. Investujte do kvalitních materiálů.
-
Ignorování údržby - Pravidelné čištění prodlužuje životnost zastřešení.