Střecha na bazén - jak vybrat tu pravou

11. 12. 2017 | Zdeněk Kubica

Uvažujete o pořízení střechy pro svůj bazén? Výhod má takové řešení celou řadu. A jak si vybrat správný typ zastřešení?

Rozhodně nelze popřít, že zastřešení bazénu představuje poměrně významnou finanční investici. V dlouhodobém měřítku se vám nicméně vrátí na delší koupací sezoně, ušetřených nákladů za chemii či vytápění.


Různorodé typy střech na bazén

Bazén můžeme jednak zastřešit pomocí plastových lamel. Takové řešení funguje jako ochrana před nečistotami a brání teplotním ztrátám. Pádům však lamely účinně nebrání a nejsou vhodné tam, kde se vyskytují malé děti. Jinou formu představuje klasické zastřešení. V takovém případě záleží primárně na jeho výšce, která může činit pouhý metr nebo i metry dva. Platí, že čím více, tím významnější komfort.
střecha na bazén, co vydrží
U menších nezapuštěných bazénů lze využít i přenosného zastřešení. S ním si pohodlně poradí dva dospělí. Zároveň tak konstrukce může najít využití coby přístřešek, který vás během letních posezení na zahradě ochrání před mírnou nepřízní počasí. Tepelné vlastnosti a bezpečnostní ochrana je však pochopitelně mizivá.

Bazén se dá zastřešit i na principu zimní zahrady. Pak v podstatě koupání není omezeno nijak a vodní plochu lze využít celoročně. Jedná se nicméně o řešení finančně nejnáročnější vzhledem k tomu, že je nezbytné zajistit dostatečné odvlhčení prostoru.

 zimní zahrada


Jak na střechu na bazén prakticky


Přibližně polovina nakupujících si pořizuje bazén již se zastřešením, nicméně problémem není ani dodatečná přístavba. Většinou se používá standardní jedno či dvoukolejnicové zastřešení. U atypicky tvarovaných bazénů je pak nutné individuálně konzultovat nejvhodnější alternativu. Proto byste se neměli pouštět do stavby svépomocí. Vždy se obraťte na odborníky.

Důležitý je samozřejmě nejen tvar, ale i materiálová kvalita. Rámy se vyrábějí nejčastěji z eloxovaného hliníku, vlastní zastřešení pak z polykarbonátu v různorodých barevných odstínech dle přání zákazníků. Kvalitní dodavatelé vám rádi předvedou konstrukční řešení.

 

Podívejte se také na kompletního průvodce jak vybrat bazénové zastřešení z polykarbonátu.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů