Výhody a nevýhody přenosného zastřešení bazénu

29. 9. 2016 | Zdeněk Kubica

I toto léto ukázalo, že zastřešení je v našich podmínkách důležitou součástí bazénu. Počet teplých dnů, kdy se bylo možné koupat, nebyl vysoký. V dnešním článku se budeme věnovat výhodám a nevýhodám přenosného bazénového zastřešení.

Výhody přenosného zastřešení bazénů

Přenosné bazénové zastřešení kombinuje několik výhod. Je snadno dostupné, levné, rychle se nainstaluje. Přenosné zastřešení se obvykle skládá z textilie, která je natažena na hliníkové konstrukci. K instalaci nepotřebujete žádný stavební plán, nářadí či dovednosti.
Nabízí prodloužení koupací sezony a snížení spotřeby bazénové chemie a šetří čas nutný k údržbě bazénu.
Přenosné bazénové zastřešení zákazníci obvykle volí jako dočasné řešení. Po nějaké době zjistí, že investice do kvalitního bazénového zastřešení se skutečně vyplatí a přináší celou řadu dalších výhod.
 

Nevýhody přenosného zastřešení bazénů

Přenosné bazénové zastřešení bývá sice o něco levnější, ale přináší celou řadu nevýhod:

  • dostatečně se neprohřívá – přenosné zastřešení pouze udržuje teplotu, ale přes den nedokáže výrazně od slunce bazén prohřát.
  • není odolné – konstrukce bazénu nebývá odolná a často z ní vypadávají trubky, suché zipy se časem trhají a folie chřadne.
  • na zimu je musíte schovat – přenosné zastřešení není v našich podmínkách určeno na celoroční provoz. Musíte se tak smířit s tím, že jej budete muset na podzim sklidit do sklepa a že vám bude přes zimu zabírat místo.
  • není bezpečné – přenosné zastřešení nemůžete uzamknout, obtížně zamezíte vstupu dětí ve vaší nepřítomnosti.
  • není vzhledné – na zahradě nepůsobí pěkně, zahradní stany vyčnívají a kazí estetiku zahrady. Podívejte se do galerie, jak může vypadat stylové zastřešení.
  • nevydrží navěky – životnost přenosného zastřešení se počítá maximálně na roky. Naše systému nabízí životnost desítky let.
  • snadno se protrhne – přenosné zastřešení je náchylné na poškození
  • mění barvu – výrobci přenosných systémů sice tvrdí, že plachty jsou dostatečně odolné proti slunečnímu záření a jsou barevně neněmé. Ze zkušeností našich zákazníků to bohužel není pravda a zastřešení časem vyhledává.
  • vyšší tepelné ztráty – přenosné zastřešení je vyrobeno z materiálů, které mají mnohonásobně větší ztráty, než běžné zastřešení
  • omezený výběr rozměrů, materiálů a barev – hobby markety mají v nabídce pouze několik základních rozměrů na nejpopulárnější typy bazénů. Pokud máte atypický bazén, budete se muset smířit s tím, že přenosné zastřešení nepoužijete. Samozřejmě, můžete si jej nechat vyrobit na zakázku, to vás ale vyjde obdobně jako nákup kvalitního bazénového zastřešení.

 

Nedělejte kompromis

Rozhodli jste se pro zastřešení bazénu? Kontaktujte nás a my vám zdarma vypracujeme cenovou nabídku a navrhneme vhodné řešení. Uvidíte, že budete překvapeni z našich výhodných cen.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů