Zakrytí bazénu, které vydrží takřka celý život

4. 5. 2017 | Zdeněk Kubica

Možná už jste se rozhodli, že si necháte bazén zastřešit. Pokud si stále nejste jistí, jak to udělat a jaký design zvolit, je třeba zaměřit se na několik následujících aspektů. Zastřešení by nemělo být jen estetické, ale zároveň funkční a kvalitní.

Rozmanitý design

K dispozici budete mít na výběr z velkého množství variant z kvalitních materiálů. Můžete si zvolit různé barevné odstíny i zatmavění skel. Můžete si tak například vybrat přesně takový odstín, který bude ladit k oknům či dveřím vašeho domu.

Hrany i obliny

Mimo jiné je na výběr jak konstrukce s ostrými hranami, tak i se zaoblenými liniemi. Polykarbonátové prosklení je  tvrzené a dostatečně pevné, nemusíte se tedy v nejmenším bát, že se snadno poškodí či zničí nebo že by si při neopatrné hře mohly o střepy ublížit vaše děti. Výška zakrytí je taktéž libovolná, od nízkých konstrukcí, které budou k bazénu přiléhat a budou působit nenápadným dojmem, který nenaruší vzhled zahrady, po vysoké, pod kterými se lze i postavit a volně procházet.

Dveře a koleje

Dveře do konstrukce lze nainstalovat jak zepředu, tak i z boku. Je už jen na vás, zda zvolíte posuvné nebo otevírací. Madla pro snadnou manipulaci jsou samozřejmostí. Na spodní straně by se mělo nacházet těsnění, které bude bránit úniku teplého vzduchu a vniknutí nečistot. A pokud máte na zahradě dost místa, koleje lze prodloužit tak, aby bylo možné odsunout celou konstrukci stranou. Jsou chromované, takže vydrží nepříznivé počasí a nezreznou.

Lamelová zakrytí mají i nevýhody

K dispozici je i lamelové zakrytí, kterými bazén snadno překryjete. Po roztažení plachty na hladině či po srolování nezabírá skoro žádné místo, jeho instalace je velmi snadná a ladí k venkovním i vnitřním interiérům. Nevýhodou lamínatového zakrytí je to, že vám dlouho nevydrží a budete je muset po třetí sezoně měnit. Je také nepohodlné na otevírání a neochrání vaše děti proti upadnutí do vody.
Konstrukce

Stále ještě váháte?

Pokud si stále ještě nejste jistí, rádi vám s výběrem poradíme a najdeme optimální řešení. Zastřešení bazénu může být nákladná investice, vyplatí se však dlouho do budoucna nejen kvůli velké úspoře energie a vyšší teplotě vody, ale i kvůli bezpečí vás a vašich blízkých.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů