Zastřešené zapuštěné bazény. Známe výhody a nevýhody

12. 1. 2021 | Zdeněk Kubica

Taky máte dost veřejných koupališť? Podívejte se s námi na zajímavou alternativu pro domácí koupání.

Jen si to představte, musíte nabalit svačinky, děti, vzít všechny věci, které byste mohli potřebovat a pokud je opravdu krásné počasí, většinou přemýšlíte kam si roztáhnout deku, abyste se nemuseli lepit na souseda vedle a ve vodě si moc nezaplavete, protože je tam prostě hodně lidí. Tak tomu už odzvonilo. Lidé čím dál víc přemýšlejí o koupi svého vlastního bazénu. Prozradíme vám výhody a nevýhody zapuštěného bazénu a proč je vhodné mít svůj bazén i zastřešený!

zastřešený zapuštěný bazén

Co je zapuštěný bazén?

Pokud chceme pořizovat bazén, často můžeme řešit otázku, zda pořizovat bazén zapuštěný nebo nadzemní. Zapuštěný bazén je pro náročnější uživatele; jelikož má větší hloubku a délku, mohou si v něm zaplavat i zkušenější plavci. Tento typ bazénu zároveň neruší dojem krajiny zahrady, a pokud máme krásně upravenou zahrádku a trávník, nechceme přeci, aby nevkusně vypadající bazén narušoval ráz krajiny, ale aby působil jako doplněk, který nevadí, ale naopak zapadá.

U zapuštěných bazénů samozřejmě záleží i na materiálu, z kterého je vyroben. Obvykle se může jednat o plast, fólii, beton nebo laminát. Podle toho, který materiál je použit, se prodlužuje samozřejmě i životnost bazénu. Pokud si pořizujeme bazén zapuštěný, asi nepočítáme s tím, že ho za 3 roky vyměníme, ale že nám vydrží co nejdéle, a to například u laminátu může být i 30 let.

Výhody zapuštěného bazénu

  • Esteticky vypadá lépe
  • Splynutí s přírodou
  • Sami si zvolíte hloubku i délku 
  • Větší životnost
  • Nenarušuje celkový vzhled krajiny
  • Vypadá luxusně

 

Nevýhody zapuštěného bazénu

  • Větší pořizovací cena
  • Výstavba náročnější na prostor 
  • Stavba může trvat i měsíc

zastřešený zapuštěný bazen

I bazén může mít střechu nad hlavou

Skvělým doplňkem zapuštěných bazénů je i vhodné zastřešení. Zastřešení zapuštěných bazénů nám totiž může prodloužit koupací sezónu. Nemusíme tedy spoléhat na krásné počasí, ale koupat se můžeme i když venku prší nebo je chladněji. Zastřešení nás chrání i před těmito přírodními vlivy. Dále vám šetří náklady na chemii a čištění bazénu. Pokud bazén zatáhnete zastřešením, nedostane se do něj padající listí či hmyz, a zůstane tak déle čistý. A v neposlední řadě plní i bezpečnostní funkci. Máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky? V tom případě s koupí zastřešení neotálejte. Pokud bude bazén zakrytý vyhnete se nebezpečí úrazu či utonutí.

Mít svůj vlastní bazén je skvělá věc. Nejenže je to komfortnější způsob relaxace než přeplněné koupaliště, ale i čas, který spolu jako rodina či přátelé strávíte pohromadě u bazénu je k nezaplacení. 

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů