CZSKATEN

Zastřešení bazénu svépomocí výhody a nevýhody

23. 10. 2017 | Zdeněk Kubica

Čím dál více lidí hledá v parných letních měsících osvěžení v bazénu. V popularitě dnes právem vedou bazény zakopané v zemi díky své velikosti, snadné údržbě a značnému prodloužení koupací sezóny, protože voda pak pomaleji chladne. Při stavbě zapuštěného bazénu se každý setká s otázkou zastřešení a právě na to se v tomto článku podíváme blíže.

Proč zastřešit bazén?

Hlavní výhodou zastřešeného bazénu je dobrá izolace. Voda je přes celou sezónu teplejší, nevychládá v noci ani po pár chladnějších dnech. Samotná koupací sezóna se pod střechou prodlouží až o dva měsíce, voda při hezkém počasí vydrží příjemná od května do září.

 

Zastřešit bazén se vyplatí i kvůli čistotě vody. Do bazénu už vám nikdy nebude padat listí, nemusí vás trápit déšť a vyhnete se přílišnému používání chemie. Navíc se nemusíte bát pádu vašich dětí nebo domácích mazlíčků do bazénu.

 

 Střechu oceníte i při snadnějším zazimování, a když se chcete koupat pod širým nebem, jednoduše ji můžete odsunout. Zastřešení bazénu nabízí mnoho výhod a je v dnešní době už standardem. Při zastřešování můžete postupovat trojím způsobem:

Zastřešení bazénu svépomocí

Pro každého šikovného kutila je výzvou zastřešit si bazén sám. Na první pohled vypadá zastřešení svépomocí jednoduše. V současné době seženete na trhu mnoho bazénových zastřešení ve formě stavebnice po deseti až dvaceti kusech s návodem. Tuto stavebnici si doma pouze složíte.

 

Zdatnější kutilové mohou zkusit vyrobit zastřešení úplně sami, zvláště pokud už mají za sebou stavbu bazénu. Pak je největší překážkou materiál, který doporučuji koupit u firmy specializující se na bazénové zastřešení. Originální alternativou je pak například dřevěná střecha.

 

Výhody

+ Nízká cena

+ Bazén na míru 

+ Osobní dohled na kvalitu 

 

Nevýhody

- Obtížnost

- Náročnost na materiál a nástroje

- Časová náročnost

zasrřešeníbazénu

Zastřešení bazénu pomocí specializované firmy

Většina lidí dává přednost objednání bazénu u spolehlivé firmy, kdy zastřešení přivezou dělníci, kteří vám ho postaví rovnou na bazén. Nemusíte tak udělat sami vůbec nic a celé provedení se stihne za méně než jeden den.

 

Výhody

+ Snadnost

+ Nenáročnost 

+ Rychlost 

+ Profesionalita 

 

Nevýhody

- Kvalita v závislosti na firmě

- Vyšší cena

- Dohled nad dělníky

- Výběr z omezené nabídky zastřešení

Koupě zastřešení v bazaru

Poslední alternativa je koupě použitého zastřešení, které si buď postavíte sami, nebo můžete zavolat na pomoc firmu. Vzhledem k nevýhodám raději doporučujeme nákup zastřešení ve výprodeji.

Výhody

+ Nízká cena

 

Nevýhody

- Nejistá kvalita

- Nejistý stav zastřešení

 

Vidíte tedy, že každý způsob zastřešení bazénu má svá pro a proti a je pouze na individuálním rozhodnutí, který nakonec zvolíte.
 

Zastřešení bazénu stavebnice aneb udělej si sám

Velmi oblíbeným typem bazénových krytin je tzv. stavebnice. Jedná se o systém složený z více menších částí, které lze složit nebo rozložit podle vašich potřeb. Kostra stavebnice je vyrobena ze speciálně ošetřeného hliníku vyplněného polykarbonátovými dutinkovými deskami s UV filtrem a izolační gumou po stranách. Jednotlivé segmenty zastřešení jsou umístěny do kolejnic s kolečkovými ložisky, které se instalují podél stěn bazénu a umožňují tak posun celého systému.

Varianty stavebnicového zastřešení se liší výškou, velikostí a tvarem krycí konstrukce. Standardně najdete tento typ krytin v obloukovém či hranolovém provedení složeném ze dvou částí o rozměrech 5x3 m. U větších bazénů, které vyžadující vícedílnou konstrukci, je třeba zohlednit také nosnost zastřešení, proto se obvykle zhotovují na míru. Zvolit si můžete i počet vstupů do bazénu nebo variantu s jednou či dvěma výklopnými bočními stěnami.

Stavebnicové zastřešení umožňuje instalaci kliky či zámku, takže můžete klidně relaxovat a nechat své děti a domácí mazlíčky bez obav pobíhat v okolí bazénu.
Nevýhodou řešení je to, že si zastřešení musíte realizovat sami, což v případě malých zkušeností přináší rizika ke špatné přípravě podkladu, upevnění zastřešení a samotné instalace, která může v případě nedodržení postupů přinést řadu problémů do budoucnosti nebo i poškození bazénu a mechanismu zastřešení.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte náš online formulář a získejte kalkulaci ihned a ZDARMA na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů