Jak vyčistit dno bazénu? Zbavte se snadno a rychle usazenin

11. 7. 2020 | Zdeněk Kubica

Teplé počasí vybízí k vodním radovánkám v příjemném soukromí vlastní zahrady. Jenže co když vás od skoku přímo do osvěžujících vod odradí zelené dno jako v rybníku Brčálníku? Nezbývá, než skok o pár minut odložit a ve svém bazénu vyčarovat znovu průzračnou vodu. Nastává otázka za milion! Jak dno bazénu vyčistit?

 

S trochou odvahy ručně – čisticí hlavice

Nejprostší a nejlevnější způsob – stačí si pořídit teleskopickou tyč (cca 300 – 400 Kč) a k ní vysávací bazénovou hlavici (cca 400 – 600 Kč). To vše napojíte na svůj skimmer, z kterého se voda dostane do pískové filtrace. Pokud nemáte vyloženě bazének miniaturních rozměrů, nebude však tímto způsobem patřit vysávání k vaším oblíbeným činnostem. Čištěním bazénu strávíte až 40 minut a vaše ruce vám nepoděkují.

Výhody: levné

Nevýhody: složité na obsluhu, nutnost zapojení  

 

Poloautomatické bazénové vysavače

Pokrok nezastavíme, a tak na trhu najdeme i poloautomatické vysavače (cca 2000 – 7000 Kč), jež vám bazén vyčistí sami díky své speciálně membráně. Musíte je zapojit ke skimmeru a pak už se klidně uvelebte na lehátku a sledujte, jak stroj dělá těžkou práci za vás. Nutností je ale výkonná písková filtrace (minimální průtok 4 m3/h). Stručně řečeno – čím výkonnější filtrace, tím precizněji vyčištený bazén.

Výhody: bezpracné

Nevýhody: nutnost zapojení

 

Automatické bazénové vysavače

Třešnička na bazénovém dortu spočívá ve strojích, které bazén vyčistí zcela sami a ani je nemusíte připojovat, nečistoty ze dna putují do sáčku - jako byste vysávali obývák! Tedy stačí zakoupit (avšak pozor, ceny se pohybují od 12 000 Kč výše) a ponořit. Některé modely nemají problém dokonce ani s čištěním stěn. Za chvilku už si pak skočíte i tu šipku!

Výhody: pracuje sám, není potřeba zapojovat

Nevýhody: vyšší pořizovací cena

Vyčištění bazénového dna není taková kovbojka, jak by se snad mohlo zdát. Stačí vybrat možnost vhodnou pro konkrétní bazén.


Zpět na výpis novinek

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů