Jak zastřešit bazén?

17. 7. 2017 | Zdeněk Kubica

Máte v plánu pořídit si zahradní bazén, nebo ho již vlastníte, ale koupací sezóna se vám zdá být příliš krátká? A věděli jste, že s vhodným zastřešením bazénu si ji můžete prodloužit o několik týdnů až měsíců? S vytápěním můžete svůj bazén využívat dokonce celoročně? Jak ale správně zastřešit zahradní bazén tak, aby zastřešení skutečně plnilo svoji funkci a vaše peníze byly správně investovány?

Čím dříve si zastřešení pořídíte, tím lépe pro vás

Základním faktorem pro pořízení nového zastřešení bazénu je cena a také doba jeho instalace. Obrovskou výhodu získáváte těsně před zimním obdobím nebo během něj, protože ceny za komplety i jednotlivé části zastřešení bývají nižší než během hlavní koupací sezóny. Využít můžete také sezonní akce na zastřešení. Získáte tak navíc i čas pro doladění veškerých technických detailů. Díky zastřešení z kraje koupací sezóny se také vyhnete nákladům na čištění bazénu a k prohřátí vody dojde mnohem rychleji. Samozřejmě není na překážku bazén zastřešit i během léta, abyste letošní koupací sezónu nepromarnili.

ukázka zastřešení bazénu


Z jakých typů bazénového zastřešení můžeme vybírat?

V samotném základu rozdělujeme zastřešení bazénu na nízké, které je většinou obloukové a vysoké tzv. „podchozí“. S dalším rozdělením nám pomůže posuvný systém, který se dělí na kolejnicové, dvoukolejnicové a bezkolejnicové. Před konečným výběrem musíte vzít v úvahu vaše finanční a prostorové možnosti i případný způsob vytápění bazénové vody. Nedá se s přesností určit, který druh zastřešení je nejlepší, každému vyhovuje něco jiného podle vlastních kritérií.

ukázka zastřešení bazénu


Zvolte zastřešení, které skutečně potřebujete!

Mezi nejžádanější patří zastřešení bez kolejnic. Je to z bezpečnostních důvodů a také pro větší pohodlí, protože při hezkém počasí můžete složit bezkolejnicové zastřešení stranou a využít celou okolní oblast bazénu bez nebezpečí zranění na kolejnicích. Kolejnicové typy navíc vyžadují častou a pečlivou údržbu drážek, ve kterých se díly pohybují. Rozdíl mezi nízkou a vyšší variantou je především v designu.  Nízká varianta snadněji splyne s okolím a vyšší varianta zase nabízí zase více prostoru při vodních hrátkách. Je tedy vhodnější pro rodiny s dětmi.

ukázka zastřešení bazénu
 

Ať již zvolíte jakékoliv zastřešení bazénu, vždy dbejte na kvalitu materiálu a garanci výrobce. Skutečně kvalitní zastřešení by mělo vydržet bez problémů nejméně deset až patnáct let. S vhodným zastřešením nejen, že prodloužíte koupací sezónu, ale snížíte i výdaje za údržbu a vytápění. 

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů