Posuvné zastřešení bazénu vám zpříjemní nejen léto

6. 11. 2018 | Zdeněk Kubica

Milujete léto a s ním spojené vodní letní radovánky? Pokud si je chcete začít užívat i v soukromí a pohodlí vlastní zahrady, bazén je rozhodně velkým krokem k radostnému létu i skvěle vyladěné kondici, kterou vám zdravý pohyb ve vodě přinese.

Posuvné zastřešení bazénu pečuje o váš komfort i samotný bazén

Bazén může mít mnoho podob, stejně jako jeho ochrana před padajícími nečistotami, kyselým deštěm, únikem tepla i nezbedným hmyzem. Posuvné zastřešení bazénu rozhodně vede v praktičnosti i oblíbenosti. Posuvné zastřešení může mít mnoho podob, tvarů, výšek i barevných variant výplně konstrukce, která funguje i jako tepelná izolace a UV ochrana.
Posuvný mechanismus nabízí snadnou obsluhu i posouvání, v závislosti na modelu u nejkvalitnějších výrobků snadno zastřešení posunete i jediným prstem. Zastřešení bazénu sebou přináší i výhody bezpečnosti – svůj bazén tak můžete bezpečně uzamknout před nechtěnými narušiteli i nechtěným pádem ratolestí či domácích mazlíčků.

 

Posuvné zastřešení bazénu vám přinese spoustu výhod

Když už si vybudujete vlastní bazén, rozhodně si dopřejte všech jeho pozitivních vlastností plnou náruč. Pořídíte-li si posuvné zastřešení bazénu, získáte plnou náruč výhod, které zvýší vaši radost z koupání na maximum:

 • díky posuvnému zastřešení bazénu si prodloužíte koupací sezónu až o tři měsíce, aniž byste museli ohřívat vodu v bazénu

 • péče o vodu je mnohem snazší. Bazénová voda je chráněná před padajícím prachem i nečistotami a vy tak ušetříte svou námahu i bazénovou chemii

 • koupat se můžete za každého počasí, ve větru i dešti a navíc ušetříte za ohřev vody

 •  zastřešení snižuje tepelnou ztrátu ohřáté vody obzvláště v nočních hodinách či v chladnějších dnech

 • vaši domácí mazlíčci a obzvláště děti jsou v mnohem větším bezpečí při pohybu v okolí bazénu

 • samotný bazén je mnohem lépe chráněn před poškozením vnějšími vlivy i samotným počasím

  posuvné bazenové zastřešení

Drobné nevýhody rádi přehlédnete

Abychom byli féroví, představíme vám i nedostatky posuvného zastřešení bazénu, které však velmi rádi skousnete – výhody posuvného zastřešení bazénu totiž velkoryse předčí jeho menší nedostatky.

Mezi nevýhody patří:

 • v zimním období nutnost odstraňovat ze střechy zastřešení sněhovou pokrývku

 • v místě ustavení bazénu počítejte zhruba se dvěma metry navíc v zadní části vany bazénu. Tento prostor je nutný pro jednotlivé segmenty zastřešení, které se zasunou do volného prostoru za bazénem, abyste mohli naplno využívat jeho koupací potenciál. Díky naší speciální technologii je možné ale i tuto nevýhodu odstranit za pomoci bezkolejnicového zastřešení.

  posuvné zastřešení

Vybírat můžete z několika variant posuvného zastřešení bazénu

 • nízké zastřešení bazénu - Nepřevyšuje obvykle výšku 1,5 metru a pohodlně pod ním můžete plavat. Je vhodné pro menší zahrady nebo pro ty, kteří touží po nenápadném zastřešení, které splyne s přírodním rázem krajiny

 • vysoké zastřešení bazénu - Tato varianta umožňuje nejen pohodlné plavání, ale také pobyt či chůzi pod zakrytým bazénem. Pod podchůzí variantou zastřešení můžete nejen pohodlně trávit volný čas, ale to vše navíc také v příjemném mikroklima, které nenaruší déšť ani vítr. Ideální je pro ty, kteří si chtějí svůj bazén skutečně užívat naplno a dopřát si chtějí třeba i příjemné kryté posezení.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů