Jak často filtrovat bazén

26. 5. 2023 | Jaroslav Hruška

Pokud máte na zahradě bazén, bez bazénové filtrace se neobejdete. Poradíme vám, kdy začít vodu filtrovat i jak dlouho nechat filtraci běžet. Díky našim radám pro vás bude starost o bazén hračka a koupací sezónu si užijete se vším všudy.

 

Vhodná doba na filtrování vody v bazénu

Přes zimu vodu v bazénu filtrovat nemusíte, ale jakmile se teploty venku začnou přes den pohybovat okolo 10 až 15 °C (a nehrozí, že v noci klesnou pod nulu), je nutné s filtrací bazénu začít. Na začátku jara můžete filtraci pouštět třeba jen jednou za dva nebo tři dny, s rostoucími teploty pak frekvenci zvýšit.

Důležité upozornění: Vodu v bazénu filtrujte tehdy, když se nikdo nekoupe, je to bezpečnější!

bazén voda

Jak často vodu filtrovat

Základní pravidlo zní, že voda v bazénu by přes filtraci měla projít alespoň dvakrát denně. (Přičemž je třeba počítat s tím, že voda se přefiltruje asi za 4 až 5 hodin). Ideální pro vás bude, pokud si filtrování bazénu rozdělíte do více časových úseků během dne. Nechce se vám neustále zapínat a vypínat filtraci? Stačí, když si pořídíte časovač do zásuvky.

Tip pro vás: V sezóně, kdy bazén hojně využíváte a venku je velké teplo, doporučujeme, aby voda přes filtraci prošla i vícekrát než dvakrát za den. Jen tak zabráníte množení bakterií, řas a dostanete pryč z bazénu nejrůznější nečistoty. Lépe se také rozpustí bazénová chemie. Pořád se vám více vyplatí mít častěji puštěnou filtraci, než pak muset měnit všechnu vodu.

Údržba filtrace a další nezbytné kroky

Aby filtrace správně fungovala, musíte se o ni starat. Pravidelně kontrolujte filtr a odstraňujte z něj nečistoty. U pískové filtrace jednou za týden properte písek zpětným chodem, po sezóně pořiďte písek nový. U kartušové filtrace proplachujte a měňte pravidelně filtr.

Vodu v bazénu však nestačí pouze filtrovat, je také třeba hlídat její tvrdost, pH a bazén chlorovat.

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů