Jak vyčistit stěny bazénu

1. 1. 2023 | Jaroslav Hruška

V následujícím textu vám prozradíme, jak snadno a bez vysokých nákladů připravit stěny vašeho bazénu na nadcházející zimu, jak se o ně starat v jejím průběhu i jaké kroky učinit, když jaro neodkladně klepe na dveře.  

Jak připravit stěny bazénu na nadcházející zimu?

  1. Odstraňte veškeré zbytky listí, bahna i dalších nečistot, které se během aktivního používání v letních měsících na stěnách nashromáždily.

  2. Pokud je bazén viditelně zanesen řasami, znečištěné budou nejspíše i jeho stěny. V takovém případě stěny ošetřete postřikem roztoku vody a octa v poměru 1:1 a nechte působit několik hodin. Poté důkladně opláchněte studenou vodou. Při vyšším zanesení bazénu řasami či plísní nezapomeňte vysát také zpětné potrubí odpadního odtoku! Zde se řasám daří nejvíce.

  3. Ověřte, že chemické složení vody je v rovnováze a nehrozí růst plísní v průběhu zimy. Plíseň nenapadá jen dno, ale i stěny bazénu.

  4. Čtěte také naše článk Jak postupovat při zakrytí bazénu na zimu?

bazen po zimě

Jak se starat o bazénové stěny v průběhu zimního období?

  1. V případě, že vám tuhé mrazy dovolí věnovat se údržbě venkovního vybavení, opakujte v průběhu zimy ošetření stěn roztokem popsaným výše. Plně postačí jednou v každém zimním měsíci.

  2. V případě, že vlastníte krytý bazén, nezapomeňte pravidelně odstraňovat nečistoty na krytu, aby vás po jeho odklopení nečekalo nemilé překvapení v podobě plísně rozlezlé po stěnách. Více v článku jak na zazimování bazénu

 

Jak připravit stěny bazénu na začátku jara?

  1. Pokud máte k dispozici ruční vysavač, vyluxujte pečlivě stěny bazénu. V případě, že jej k dispozici nemáte, důkladně stěny vykartáčujte, abyste odstranili veškeré nečistoty a tzv. biofilm. Stěny kartáčujte překrývajícími se tahy a postupujte směrem k hlavnímu odtoku odpadu.

  2. Nezapomeňte otevřít a následně vyčistit filtr dle pokynů výrobce, abyste zabránili šíření plísně a dalších nečistot.

  3. Více v našem článku Jak vyčistit bazén po zimě

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů