Jak zapojit bazénový vysavač?

11. 7. 2024 | Jaroslav Hruška

Máte-li doma na zahradě bazén, neobejdete se bez bazénového vysavače. Ten dokáže snadno a rychle vysát nečistoty ze dna bazénu, se kterými si filtrace neporadí. Bazénový vysavač je třeba připojit k filtraci. Ukážeme vám, jak na to a poradíme vám také, co dělat, když vysavač nefunguje.

Zapojení bazénového vysavače na filtrační jednotku

Bazénové vysavače se propojíte přímo k filtrační jednotce bazénu, a to buď do skimmeru nebo do nasávacího otvoru ve stěně bazénu.

Jak vysavač zapojit? Ponořte vysavač i s hadicí do bazénu a zavodněte jej. To uděláte tak, že hadici vysavače krátce přiložíte na vpusťovou trysku tak, aby voda mohla proudit dovnitř. Ve chvíli, kdy se u vysavače objeví bublinky, máte jistotu, že je voda jak v hadici, tak ve vysavači.

Poté opatrně (za pomoci adaptéru) připojte hadici od vysavače do skimmeru nebo do nasávacího otvoru ve stěně bazénu. Dejte pozor, aby se do hadice nedostal vzduch. V ideálním případě hadici vůbec nevyndávejte z vody. Máte hotovo, vysavač začne automaticky vysávat nečistoty ze dna bazénu.

 

 

Zapojení ručního bazénového vysavače

Nejprve nasaďte na teleskopickou tyč vysávací hlavici a do hlavice zapojte hadici na vysávání. Vše ponořte do bazénu. Nyní potápějte hadici do vody tak, aby se postupně celá zaplnila vodou nebo hadici krátce přiložte na vpusťovou trysku. Ujistěte se, že ve vysavači a v hadici není žádný vzduch a připojte hadici pomocí adaptéru do skimmeru nebo do nasávacího otvoru ve stěně bazénu. Začněte vysavačem pohybovat po dně bazénu stejně jako když vysáváte koberec.

Proč nefunguje vysavač v bazénu?

čistění bazenu

Máme pro vás rady, co dělat:

 

1. Nesprávné zapojení

Ujistěte se, že jste k sobě všechny části vysavače připojili podle návodu. (Případně zkontrolujte, zda není vysavač zanesen usazeninami, pokud ano, vyčistěte ho.)
 

2. V přívodní hadici a ve vysavači se nachází vzduch

Bazénový vysavač nebude fungovat, pokud nebude dostatečně zavodněn. Zůstane-li ve vysavači vzduch, dostane se po zapojení do čerpadla filtrace, zavzdušní ji a čerpadlo přestane čerpat. U pískové filtrace může dojít i ke zvíření písku, uvolnění nečistot a jejich následnému vpuštění zpět do bazénu.

Vždy než zapojíte vysavač k filtraci, ujistěte se, že je voda jak ve vysavači, tak v hadici!
 

3. Zanešená filtrace

Pokud je vaše filtrace zanešená a průtok vody není dostatečný, může se stát, že vysavač nebude správně fungovat. Proveďte tedy průplach pískové filtrace.
 

4. Nečistota zaseknutá ve vysavači nebo v hadici

Někdy se může ve vysavači zaseknout mechanická nečistota (například velký kamínek, chuchvalec vlasů nebo dětská sponka). Pokud se ve vysavači nebo v hadici něco zasekne, bude blokován průchod nečistot a sníží se také intenzita sání. Vysavač nebude pracovat tak, jak má. Zaseknutou věc je třeba ručně odstranit.

 

Dále doporučujeme přečíst:

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů