Zelená voda v bazénu? Poradíme, jak to vyřešit

18. 8. 2023 | Zdeněk Kubica

Možností vzniku zelené vody v bazénu je více. Bazén je pak nutné správně vyčistit, přečtěte si tipy na vyčištění zelené vody v bazénu. Kromě toho je nutné nastavit a správně používat bazénovou techniku. Důležité je také nezapomenout na pravidelnou údržbu, čištění i kontrolu bazénu.

Možnosti znečištění vody

Existuje několik možností, proč máte v bazénu zelenou vodu. 

 zelená voda v bazénu

Zelená voda v bazénu kvůli pH

Nejčastější příčinou zelených bazénů je nedostatečné chemické ošetření. Bazén je nutné pravidelně čistit a udržovat. Rovněž je nutné pravidelně kontrolovat pH vody v bazénu, udržovat byste jej měli v rozmezí 6,8-7,4 a kontrolovat jej zhruba jednou týdně. 

Čtěte náš článek Jak zvýšit či snížit pH v bazénu

 

Zelená voda v bazénu po zimě

I dobře udržovaný bazén může být po zimě zelený. Další věcí, co čistému bazénu neprospívá jsou změny počasí a řasy, které se v nich přes zimu mohou vytvořit. 

Tip: čtěte náš článek Jak vyčistit bazén po zimě

 

Zelená voda v bazénu se solinátorem

Zelenou vodu v bazénu vám může způsobit solinátor. Sice jste si ho pořizovali právě na čištění vody, ale při nesprávném používání se dočkáte pravého opaku. Voda může zelenat, pokud neudržujete správné pH vody. Některé modely novějších solinátorů kontrolují a upravují pH vody v bazénu automaticky, takže to pak máte bez starostí. Kromě kontroly pH vody je také důležité pravidelně solinátor čistit a proplachovat. 

Více také v článku Kolik budete potřebovat soli do bazénu?

voda v zastřešeném bazénu

Jak vyčistit zelenou vodu v bazénu?

Vyčistit zelenou vodu z bazénu není žádná věda a pustit se do toho může opravdu každý, přečtěte si postup čištění:

 1. Mechanické čištění
  Pokud kromě zelené vody máte v bazénu i mnoho řas, provedťe mechanické vyčištění bazénu. S řasami si poradí i čistící prostředky, ale urychlíte tím proces číštění a nespotřebujete tolik chemie. 
   
 2. Změřte hodnotu pH vody
  Abyste mohli postupovat dál, potřebujete, aby hodnota pH vody v bazénu byla 6,8-7,4. Pokud pH není v této hodnotě, upravte jej. 
   
 3. Použijte chlor
  Jako první čištění vody udělejte takzvanou šokovou chloraci a použijte vhodný přípravek, který nejprve smíchejte s vodou v nádobě, poté aplikujte do vody. Zapněte filtraci, aby se přípravek dostal do celého bazénu. Nechte působit zhruba den. 
   
 4. Zbavte se řas
  Druhý den opět použijte chemický přípravek, tentokrát na dočištění bazénu, který pomůže s odstraněním řas a kalem vody. Jedná se o přípravek určený na odstraněný řas (například vločkovač). Postupujte podle návodu, ať přípravku nepoužijete více a voda vám naopak nezbělá.
   
 5. Dopusťte vodu
  Doplňte vodu do bazénu, a poté zkontrolujte její pH a případně doplňte do požadované hodnoty. 
   
 6. Pomoci může Savo
  Konkrétní Savo prostředky, které jsou určeny na čištění bazénů, jsou Savo Chlor Šok a Savo Vločkovač nebo Savo Projasňovač. Ten první pomůže zlikvidovat řasy. Z těch dalších si můžete jeden vybrat, oba vám pomohou dočistit zbytky řas z filtračního systému.

 

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů