Jak na řasy v bazénu?

11. 5. 2020 | Zdeněk Kubica

Řasy v bazénu nejsou ničím neobvyklým a setkal se s nimi pravděpodobně každý, kdo bazén má. Vodní řasy se objevují jako nepříjemná součást horkých dní, protože právě vysoké teploty a nedostatečná péče o bazén jsou jejich spouštěčem.

Jak si však zajistit krásnou průhlednou vodu během celého léta?
 

Řasy je možné odhalit velmi jednoduše – stěny a dno bazénu jsou kluzké a mazlavé a voda v něm může zapáchat. Přítomné může být i zelené, žluté, hnědé či dokonce černé zbarvení vody.
Řasy jsou nejen neestetické, ale také mohou stát za vznikem mnoha zdravotních komplikací. Mohou způsobit zažívací problémy, kožní reakce, alergie nebo se v nich mohou usadit prvoci, a dokonce i sinice.

bazen a šasy v bazenu
 

Jak předcházet vzniku řas?

Nejjednodušším řešením je prevence. Správná péče o bazén je základem čisté vody. Pokud nechcete mít v bazénu žabí vodu, musíte na to myslet ještě před vznikem řas.

Neměli byste zapomínat na správnou hladinu pH ani na pravidelné dávky chlóru a dezinfekce. Právě správná hladina pH a chlóru chrání váš bazén před vznikem řas. Hodnota pH by měla být na úrovni 6,8 - 7,4- vyšší už vytváří vhodné podmínky pro vznik řas.

Pravidelné čištění bazénu je samozřejmostí, na kterou byste neměli zapomínat. Na výběr máte mnoho prostředků s obsahem chlóru, ale i bez něj. Nicméně je důležité poznamenat, že prostředky na bázi chlóru jsou mnohem účinnější.
Používat můžete obyčejné savo, které pravidelně aplikujete večer do vody. Doporučená dávka v případě prevence je 80ml / m3.
Důležitá je i kvalitní písková filtrace, která hraje velkou úlohy. Kromě filtrace byste měli bazén čistit i mechanicky s vysávačem.
 

Máme řasy, co teď?

Pokud jste péči o bazén zanedbali a objevily se v něm už řasy, chlóru se nevyhnete. Důležité je zakročit rychle a zprávě. Čím je voda špinavější, tím těžší ji bude vyčistit.

Nejvhodnější je použít šokovou dávku chloru, kterou aplikujeme nejlépe večer. Nesmíme zapomenout na úpravu pH, které se musí nacházet v rozmezí 6,8 až 7,2.
Puštěné filtrační zařízení je také důležitou součástí boje s řasami. Protože je rozvíří, a tak se nemůžou zachytit.
V případě, že nemáte po ruce speciální šokové tablety do bazénu, skvělou práci udělá i obyčejné savo, které stačí nalít do vody – doporučené dávkování je 240ml / m3.

Pozor: Nikdy se nekoupejte hned po aplikaci chloru!

Následně aplikujte přípravek na vločkování či projasnění, aby mohl váš filtrační systém účinně odfiltrovat všechny zbytky řas a nečistot.
 

Proč zastřešení od nás

Kalkulace zastřešení online

Vyplňte online formulář a zjistěte ihned a ZDARMA cenu zastřešení na Váš email.

Kalkulace zdarma

Zavolejte nám!

Poradíme vám s výběrem zastřešení pro váš bazén. Nebojte se nás zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Volejte specialistu na zastřešení

+420 515 157 005

 

Znáte nás z časopisů